Diyet - Dr. Kuşhan Hotel

Diyet

Adana Kebap
Lahana Sarma
Rus Köfte
Kıymalı Börek
Pizza Beef
Rus Mantısı
Fırında Makarna
Dr. Burger
Güveçte Mantarlı Pilav
Lahmacun
Kıymalı Lazanya
Fırında Somon
Tavuklu Dürüm
Mevsim Yeşillikleri
Adana Kebap
Lahana Sarma
Rus Köfte
Kıymalı Börek
Pizza Beef
Rus Mantısı
Fırında Makarna
Dr. Burger
Güveçte Mantarlı Pilav
Lahmacun
Kıymalı Lazanya
Fırında Somon
Tavuklu Dürüm
Açık büfe salata bar
PlayPause
previous arrow
next arrow
 
 

Muhteşem Lezzetler

Her doktor ve diyetisyenin kendine göre bir diyet menüsü vardır. Ama diyet yapanın ne yemek istediği pek sorulmaz. Biz on binlerce diyet yapana ne yemek istediklerini sorduk.

En taze ve kaliteli malzemelerle o yemeklerin sağlıklı şekillerini hazırladık. Onları gerçek ev yapımı yemeklerle kombine ettik. Binlerce kişiye tattırdık, düşük kaloride muhteşem lezzetler ortaya çıktı.

Diyetin Özellikleri

Diyet menü aslında bir Akdeniz Diyeti ama ne yazık ki ulkemizde balık ve deniz ürünleri çok az tüketilmektedir. İstanbul, Ege, Akdeniz ve Karadeniz kıyı şehirleri hariç balık ve deniz ürünlerinin hemen hemen hiç tüketilmediği bilinen bir gerçek.

Yemekler tespit edilirken birçok kişiye ne yemek istedikleri soruldu. Neticede en sevilen yemekler seçildi. Menümüzde insan sağlığını tehdit eden, şişmanlığa neden olan, kan şekerini önce yükseltip sonrasında hızlı bir şeklilde düşüren ve acıkmaya sebep olan yiyecekler yer almamaktadır.

Ekmek olarak kepek, tam buğday, çavdar ve yulaf ekemekleri tercih edilmektedir. Hayvansal protein olarak balık, tavuk, dana eti, yumurta ve süt ürünleri menüde yer almaktadır. Mevsim sebzeleri geleneksel Türk mutfağı tarzında pişirilmektedir. Ayrıca her öğünde yemeklere salata çeşitleri ilave edilmektedir. Sağıklı beslenmenin vazgeçilmezi olan baklagiller etli veya tavuklu hazırlanmaktadır. Mutfağımızda çoğunlukla sızma zeytinyağı ve az miktarda tereyağı kullanılmaktadır.

Diyet Menü

Otelimizin restoranında alakart menü yanında, tercihe göre iki çeşit diyet menü yer almaktadır. Biri günlük 1500 kalori içermektedir. Diğeri 1200 kalorilik bir diyet menüdür.

Dr. M. Kuşhan, başlangıç çalışması Almanya’da olmak üzere kırk yıllık diyet menü hazırlama bilgisine ve tecrübesine sahiptir. Menüdeki yemekler on binlerce kişiye ne yemek istedikleri sorularak hazırlanır. Sonra binlerce diyet yapan kişiye tattıralarak yemeğe son şekli verilir.

Yemeklerin içerdiği malzemeler menşei belli yerlerden alınır. En taze ve en kaliteli ürünler kullanılır. Her yemeğin kalorisi, içerdiği protein, yağ, karbonhidrat hesaplanır.

Menülerimizde makarna, pilav, börek, lahmacun, pizza, mantı, kebap ve hamburger hakiki ev yapımı olarak yer almaktadır.

Diyet menülerimizin öğlen ve akşam öğünlerinde 20 çeşit salata açık büfe olarak sunulmaktadır. Üç öğün yemeğin yanında saat 16.00’ da mevsim meyveleri, akşam yemeğinden sonra da diyet tatlı ve yulaf ezmesi ikram edilmektedir.